Rzeszowski Portal Sportowy

Sport Aktualności

Został jeden krok do finału

Dodano: 23.01.2014 r.

Asseco Resovia po raz drugi pokonała belgijski Knack Roeselare i tym samym wywalczyła sobie awans do drugiej rundy play-off Ligi Mistrzów.

Przed rewanżowym spotkaniem nasi siatkarze wypracowali sobie psychologiczna przewagę po pewnym zwycięstwie w Rzeszowie. I było to widać na początku środowego pojedynku. Od początku bory serwis i pewny atak dał wysokie prowadzenie rzeszowianom, a kapitan Achrem pokazywał kolegom jak skutecznie punktować. I dzięki temu Asseco pewnie wypracowała sobie kilku punktową przewagę, która dowiozła aż do końca.

Drugi set był najbardziej wyrównany w tym pojedynku. Początek należał do gości, którzy odskoczyli na kilka punktów. Naszym siatkarzom udało się wyrównać i w końcówce mieć już na wyciągniecie wygrana i awans. Niestety nie wykorzystali swoich szans i gospodarze wyrównali.

To było jednak wszystko na co ich było stać tego dnia. Kolejny set to powtórka w pierwszej partii i spokojna wygrana Asseco Resovii, która przypieczętowała awans do kolejnej rundy.
Spotkanie trwał nadal, ale trenerzy obu zespołów dokonali zmian w swoich szóstkach, a jak wiemy Asseco ma w tym roku bardzo wyrównany skład, zaś gospodarze nie mają tego komfortu i widać to było na parkiecie. Czwarty set toczył się pod Nasze dyktando i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Teraz został tylko jeden krok do Final Four. Na drodze Asseco Resovii stanie zespół Jastrzębskiego Węgla, a więc kibice w Polsce już mają komu kibicować w finale. Spotkania drugiej rundy odbędą się w pierwszych dwóch tygodniach lutego, a gospodarzem pierwszego pojedynku będą jastrzębianie.