Sport Aktualności

Wygrane pod koszem

Dodano: 21.10.2013 r.

Rzeszowskie drużyny koszykarskie w ten weekend odniosły zwycięstwa.

W sobotę w hali ROSiR spotkały się dwie najsłabsze do tej pory drużyny I ligi tj. AZS UR i MKS Karkonosze Jelenie Góra. Dla obu więc zespołów było to spotkanie za tzw. 4 punkty. I górą z tej potyczki wyszły rzeszowianki. AZS objął prowadzenie już w 2-giej minucie meczu i nie oddał go do końca meczu. Rzeszowianki już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie 10-cio punktowa przewagę, i choć zdarzały się im przestoje w grze, gdy Karkonosze doszły na 2 punkty w 18 minucie (23:21), to zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Ostatecznie mecz zakończył się wygrana AZS 70:50. Wygrana ta pozwoliła akademiczkom przesunąć się na 6-te miejsce w tabeli.

Zwycięstwo na swoim koncie zapisali również zawodnicy SSK Rzeszów, grający na w II lidze. Tym razem osłabieni brakiem kilku kluczowych zawodników, m.in. Kielara, Michalskiego czy Żmudki rzeszowianie zagrali z Stalowej Woli z miejscowa Stalą. I choć początek spotkania należał do gospodarzy to ostatecznie SSK wygrało cały mecz 68:63. Rzeszowianie po 3 rundach razem z Gimbasket Przemyśl i UMSC Lublin są drużyną niepokonaną i prowadza w tabeli III ligi.

WYNIKI
I liga gr. B kobiet
AZS Uniwersytet Rzeszowski – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 70:50 (17:7, 14:15, 19:14, 20:14)

AZS: Surnakowska 16, Oses 12, Mistygacz 9, Rafałowicz 9, lelek 2 oraz Wilk 10, Hogendorf 10, Wielebnowska 2, Piwowarczyk
MKS: Kosalewicz 18, Szczęśniak 12, Myślak 7, Paradowska, Prystrom oraz Krawczyszyn-Samiec 9, Smajda-Mlodnicka 2, Olszak 2, Palewicz, Buraczewska, Kosiorowska