Rzeszowski Portal Sportowy

Sport Aktualności

Weekendowe 1-1

Dodano: 02.09.2013 r.

Resovia i Stal Rzeszów w swoich pojedynkach ligowych rozgrywanych w sobotę zanotowały identyczny wynik.

Rzeszowska Stal swój II-ligowy pojedynek rozgrywała w Radomiu z Radomiakiem. PO pierwszej, dosyć ospałej połowie, to Stal cieszyła się z prowadzenia. W 41. minucie Szczoczarz skutecznie egzekwował rzut wolny nie dając szans bramkarzowi gospodarzy. Chwilę po przerwie Radomiak wyrównał. Zamieszanie pod bramką Stali wykorzystał Wichtowski. Remis 1-1 utrzymał się do końca spotkania.
Po 6 kolejce Stal nadal utrzymała prowadzenie w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Identyczną zdobycz punktowa ma również Pogoń Siedlce.

WYNIK
Radomiak Radom – Stal Rzeszów 1-1 (0-1)
Bramki: Wichtowski (51') - Szczoczarz (44')

Radomiak: Banasiak - Kalinowski, Ciach, Wichtowski, Derbich, Białożyt, Czoska, Cieciura (78’ Cichos), Radecki (49’ Stanisławski), Wolski (79’ Byszewski), Pereira (70’ Puton)
Stal: Lewandowski - Baran, Bednarczyk, Hus (53’ Drożdżal), Jakubowski, Jędryas, Lisańczuk, Maślany, Szczoczarz (90’ Drelich), Prędota, Szela (74’ Sitek).

Żółte kartki:
Wichtowski, Radecki, Pereira - Szczoczarz, Hus, Lewandowski, Baran

Przy Wyspiańskiego w sobotę Resovia rozegrała pojedynek z zespołem Karpat Krosno. Gospodarze w pierwszej odsłonie dominowali na boisku, czego efektem był gol w 41 minucie Fedana. W drugiej odsłonie goście z Krosna śmielej zaatakowali bramkę Pietryki, jednak Resovia rozsądnie broniła wyniku. Niestety w 81 minucie Karpaty po rzucie rożnym wyrównały stan meczu po bramce Jarząba.
Sobotni remis pozwolił Resovii utrzymać prowadzenie w tabeli. Rzeszowianie wraz z Lublinianka Lublin mają w swoim dorobku 11 punktów.