Rzeszowski Portal Sportowy

Sport Aktualności

Twierdza Jastrzębie niezdobyta

Dodano: 06.02.2014 r.

Po trzech ostatnich porażkach w jastrzębiu siatkarze Asseco Resovii jechali w środę przerwać te zła passę w pierwszym meczu decydującym o awansie do Final Four Ligi Mistrzów.

Niestety osłabiona brakiem, na kluczowej pozycji –libero, rzeszowska drużyna serii swej nie przerwała. Jastrzębski Węgiel przez całe spotkanie kontrolował sytuacje pod siatką i nie pozwolił Asseco Resovii rozwinąć skrzydeł. W Naszym zespole szwankowało przyjęcie, które miało konsekwencję na cały obraz gry rzeszowian. Nikt z Naszych zawodników nie zwiął ciężaru gry na siebie i nie porwał do walki, dlatego tez Asseco Resovia wraca do Rzeszowa z przegraną 0-3.

Ten wynik wcale nie oznacza, ze już nie mamy szans na Final Foru, ale żeby awansować musimy wygrać „złoty set”, który będzie rozgrywany tylko w przypadku gdy na Podpromiu w meczu rewanżowym Asseco Resovia wygra 3-0 lub 3-1. Każde inne rozstrzygniecie z automatu daje awans Jastrzębskiemu Węglowi.