Sport Aktualności

Studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego Mistrzynią Świata w Karate!

Dodano: 27.10.2014 r.

Agnieszka Sajdutka zdobyła na zawodach trzy medale!

Podczas XVII Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym, rozgrywanych w Genewie, mistrzynią Świata została 20-letnia Sensei Agnieszka Sajdutka zdobywając na zawodach trzy medale!

W Sport Hall Louis Bertrand w Genewie 24 i 25 października 2014 r. rozegrano XVII Mistrzostwa Świata (ITKF) Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Kadetów w Karate Tradycyjnym. O medale we wszystkich kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 260 karateków z 25 państw. Rewelacyjnie podczas tegorocznych mistrzostw spisała się polska drużyna zawodników z Rzeszowa. W gronie zawodników znalazła się studentka Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego Agnieszka Sajdutka, która na zawodach wywalczyła aż trzy medale!

Agnieszka trenuje karate od 13 lat. Na koncie ma już wiele sukcesów i medali. Jej motto sportowe brzmi „Jeżeli dążysz do Mistrzostwa to wiesz, że dobrze to ciągle za mało" – to słowa Cusa D'Amato.

W swojej kategorii wiekowej Młodzieżowiec zdobyła:
• Złoto w kata indywidualnym,
• Srebro w fuku go
• Srebro w kumite indywidualnym

Pozostali zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie również zdobyli medale. Natalia Wcisło wywalczyła srebrny medal jako Juniorka, a w kata indywidualnym na podium Seniorów stanął Jakub Głąb, który zdobył srebrny medal.