Sport Aktualności

Resovia wygrywa z Sokołem

Dodano: 19.09.2013 r.

W spotkaniu 9. kolejki III ligi lubelsko-podkarpackiej Resovia podejmowała w Rzeszowie zespół Sokoła Sieniawa.

Środowe spotkanie zawodnicy Resovii mogą uznać za udane jedynie ze względu na końcowy wynik. Pasiaki nie zachwyciły kibiców swoja grą. Usprawiedliwić ich może jedynie stan boiska, który nie pozwalał na kombinacyjna grę.
Gospodarze wyszli na prowadzenie w 26. minucie gry. Wracający po kontuzji Szkolnik wykorzystał dośrodkowanie Świechowskiego w pole karne otwierając wynik meczu. Do końca I połowy na boisku nie wydarzyło się więcej ciekawych sytuacji.
Druga odsłonę z animuszem rozpoczęli goście. Efektem tego był gol wyrównujący Adamczyka w 64 minucie. Gospodarze po stracie bramki nie mogli się pozbierać i dopiero impuls do lepszej gry dały zmiany przeprowadzone przez trenera Resovii. W 79. minucie wprowadzony na boisko krawczyk wykorzystał podanie Szkolnika i Resovia ponownie objęła prowadzenie. Wynik meczu ustalił kolejny zmiennik w końcówce spotkania. Miazga wykorzystał kontrę Resovii i podcinką umieścił piłkę w bramce Kukulskiego.

Po tej wygranej Resovia nadal zajmuje 2 pozycje z dorobkiem 18 punktów, w tym że lider tabeli, JKS Jarosław ma o 1 punkt i mecz więcej.

Kolejne spotkanie Resovia rozegra w niedzielę (22.09 o godz. 16:00) na wyjeździe z zespołem Omega Stary Zamość.