Sport Aktualności

Piłkarze na remis

Dodano: 21.10.2013 r.

Kolejne spotkania ligowe na weekendzie rozgrywały piłkarskie drużyny z Rzeszowa. I każde z nich zakończyło się podziałem punktów.

W meczu na szczycie III ligi lubelsko-podkarpackiej spotkała się druga (Resovia) i trzecia (Stal krasnik) drużyna. Mecz dobrze rozpoczął się dla Pasiaków. Już w 6 minucie bramkę na 1-0 z rzutu wolnego zdobył Świechowski. Niestety Resovia nie poszła za ciosem, a dodatkowo pozwoliła gościom na rozwinięcie skrzydeł. Stal grając konsekwentnie doprowadziła do wyrównania w 77 minucie i spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.
Podział punktów nie zmienił sytuacji Resovii w tabeli. Nadal zajmuje ona 2 pozycję z dorobkiem 26 punktów i traci do lidera z Jarosławia 2 oczka.

W sobotę przy Hetmańskiej swój mecz rozgrywała rzeszowska Stal. Ich przeciwnikiem był beniaminek z Legionowa. I podobnie jak w meczu Resovii to gospodarze otworzyli wynik spotkania po samobójczym trafieniu Romanczuka. W 73. minucie goście wyrównali z rzutu karnego. Wcześniej jednak boisko opuścił z czerwona kartką Baran, a Lewandowski wybronił rzut karny. Choć emocji nie brakowało do końca spotkania to wynik nie uległ zmianie i zespoły podzieliły się punktami.
Stal po 13-tu kolejkach zajmuje obecnie 10. miejsce z dorobkiem 18 punktów.

Remis zanotowały również piłkarki Resovii w spotkaniu z Zielonka Wrząsowice i z dorobkiem 10 punktów zajmują 6 miejsce w tabeli II ligi małopolskiej.