Rzeszowski Portal Sportowy

Sport Aktualności

Asseco Resovia w finale PlusLigi

Dodano: 11.04.2012 r.

Po wczorajszym emocjonującym trzecim meczu półfinałowym pomiędzy Asseco Resovią a ZAKSą Kędzierzyn-Koźle dzisiejszy pojedynek rozstrzygnął losy rywalizacji. Asseco Resovia w trzech setach uporała się z zespołem ZAKSy.

Pierwsza partia to wymiana ciosów pomiędzy obiema ekipami. Zwycięsko z niej wyszli gospodarze po kończacym seta asie serwisowym Grozera. Poczatek drugiej partii to nadal gra punkt za punkt. W środku seta przewagę osiągneli goście doprowadzając do stanu 17:14. Od tego momentu Asseco Resovia poprawiła swoją grę odrabiając straty i konsekwentnie zdobywając punkty zakończyła tę partię do 21. W trzecim secie goście lekko podłamani końcówką drugiego seta nie podjęli już rywalizacji z rzeszowianami. Asseco Resovia powiększała systematycznie przewagę nad ZAKSą, a w końcówce seta zdemolowała gości wygrywając tę partię do 17 i całe spotkanie 3-0.

Dzięki temu zwycięstwu rzeszowianie wygrali rywalizację półfinałową 3-1 i awansowali do finału PlusLigi w którym zmierzą się z obrońcą tytułu zespołem PGE Skry Bełchatów. Dzisiejsze zwycięstwo oprócz zagwarantowania sobie conajmniej srebrnego medalu PLusLigi dało jeszcze Naszym siatkarzom awans do przyszłorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów.