Rzeszowski Portal Sportowy

Sport Aktualności

Asseco Resovia -Mistrz Polski

Dodano: 22.04.2012 r.

Po wczorajszej porażce siatkarze Asseco Resovii już dzisiaj otrzymali kolejna szansę na przełamanie siedmioletniej dominacji PGE Skry w lidze siatkarzy. I szansę tą wykorzystali.

Pierwszy set miał bardzo dziwny przebieg. Po wyrównanym początku Nasi siatkarze zaczęli wypracowywać sobie przewagę. Siatkarze PGE Skry kilka razy psują swoją zagrywkę i na drugą przerwę techniczną schodzą tracąc 4 pkt. Po przerwie technicznej Asseco Resovia odskakuje i wydawało się, iż bez problemu wygra te partię, gdyż prowadziła już 24:20. Jednak końcówka seta jest bardzo nerwowa i dopiero czwarty setbol pozwala wygrać seta do 23.
Początek drugiego seta to wymiana punka za punkt. Jednak po zepsutej zagrywce Kosoka i udanym bloku Skra odskakuje na 2 pkt. schodząc na pierwszą przerwę techniczną. Po przerwie znów gra punkt za punkt, ale po fantastycznej obronie Nowakowskiego na Wlazłym i błędzie Skry udaje się gospodarzom doprowadzić do remisu 14:14. Stan ten utrzymywał się prawie do końca drugiego seta, jednak wtedy następuje bardzo dobra gra Asseco Resovii i wygrana w tym secie, po udanym zagraniu Grozera.
Trzeci set rozpoczęli gospodarze bardzo udanie, a w szczególności Georgy Grozer, który zaliczył m.in. 3 asy i siatkarze z Rzeszowa schodzili na pierwsza przerwę przy stanie 8:3. Po przerwie zrobiło się nerwowo i przypominało to sytuacje z 4. seta wczorajszego meczu. Skra odrobiła cztery punkty doprowadzając do stanu 12:11. Jednak znów do głosu doszli rzeszowianie i na druga przerwę schodzili przy stanie 16:12 po fantastycznym ataku Grozera ze skrzydła. Po tej przerwie nasi siatkarze uskrzydleni wspaniałym dopingiem nie pozwoliła dojść do głosu PGE Skrze i wygrała set do 15.

Asseco Resovia - Mistrzem Polski. Na ten 5. tytuł czekaliśmy 37 lat. GRATULACJE!!!